Zajímavosti ze světa

Prasečí chřipka?! Otázky a odpovědi

30. dubna 2009 v 14:43 | Mis[S].M*
Prasečí chřipka?! Otázky a odpovědi

Nemoci, která jako by se náhle objevila v Mexiku a začala se šířit po americkém kontinentu na sever a dál do Evropy. Její obyvatelé jsou z hrozby nové nemoci zaskočeni. Základní informace o této novodobé hrozbě najdete na následujících řádcích.

Co je prasečí chřipka?
Prasečí chřipka je nakažlivé onemocnění dýchacích cest, které postihuje prasata a způsobuje ho chřipkový virus typu A. U zvířat propuká jednou ročně. Nejčastější variantou nemoci je H1N1, ale současná epidemie je způsobena virem, který je mutací zvířecího a lidského chřipkového viru.

ČTĚTE VÍC v celém článku!

Facebook způsobuje hloupnutí

28. dubna 2009 v 14:49 | Mis[S].M*
Facebook způsobuje hloupnutí
Nic proti,ale já myslím,že to je blbost :D!Jen si to přečtěte sami!

Není tak těžké domyslet dopad sociální sítě Facebook do důsledků. Kromě toho, že je to unikátní společenský kanál, který donedávna neměl obdoby a který zažívá neuvěřitelný boom teprve v poslední době, má i negativní efekty.

Jedním z nich je skutečnost, že obírá o čas. Vědci provedli hloubkovou sondu do školních výsledků středoškoláků, které fenomén Facebooku zasáhl možná nejvíce. A celkem s přehledem se ukázalo, že ti, kdo tráví svůj čas na Facebooku, mají horší známky.

ČTĚTE VÍCE v celém článku!

Tohle jsme poslali mimozemšťanům

26. dubna 2009 v 22:13 | Mis[S].M*
Tohle jsme poslali mimozemšťanům

I velcí skeptici obvykle nakonec připustí, že v nekonečném vesmíru asi nebudeme úplně sami. Naopak, je hodně pravděpodobné, že jsme jen jehla v kupce sena a kolem nás jsou civilizace, které o nás možná vědí, možná ne.
26. dubna 2009

Lidstvo se snaží vysílat signály, aby náhodou nedošlo k intergalaktickému diplomatickému faux pas. Zkrátka, nějak se představit musíme. Douglas Vakoch ze SETI Institue tvrdí, že se o to snažíme co možná nejméně kontroverzní formou.

To prý ale není úplně dobře, jelikož už naše podstata je kontroverzní a bez ní nejsme absolutně zajímaví. Ale pojďme se podívat na to, jaké vizitky jsme do vesmíru vyslali.

ČTĚTE VÍCE v celém článku!
 
 

Reklama